Вечірка в українському стилі
24.02.2015На хвилі піднесення патріотизму часто влаштовують українські вечорниці. Такий спосіб святкування має свої особливості та специфіку. Адже як і будь-який тематичний захід, вечірка в українському стилі потребує серйозного підходу до організації.
Декорації
Так як можна українську тематику умовно поділити на традиційну та сучасну, то відповідно і оформлювати захід треба, відштовхуючись від заданого напряму.
Відновлюючи автентичні святкування, обирайте біло-червоно-чорну кольорову гамму та тематичну атрибутику – рушники, вишиті скатертини та серветки, глиняний та дерев’яний посуд, плетені вироби з очерету та соломи, квіти. Якщо є можливість, розписати стіни або прикрасити їх нитками з часнику, цибулі та перцю. Ще краще, якщо зможете знайти такі предмети інтер’єру селянського житла, як скрині, лави, ткацьке веретенце. В кутку біля столу повішайте образ, прикрасьте його рушниками та запаліть лампадку.
Стосовно сучасного стилю вечірки, то головним мотивом буде жовто-синя кольорова гамма та українська символіка – тризуб, прапор. Можна знайти чимало сувенірів та елементів декору – повітряні кульки, подушки та ін.
Запрошення
Налаштовувати гостей на тематику вечірки потрібно ще в текстах запрошення. Можна використати сувої або невеликі аркуші паперу, прикрашені традиційними орнаментами, квітами. Їх можна загорнути у мішковину та пов’язати стрічкою або вкинути до пляшки, дерев’яної чи плетеної ємкості.
Для сучасних святкувань запрошення можна оформити у вигляді жовто-блакитних сердечок або прапорців.
Обов’язково вкажіть місце, час та дресс-код, якого треба дотримуватися усім учасникам вечірки.
Костюми
Традиційні святкування – традиційний одяг. Ідеально, якщо ви маєте усі елементи жіночого (вишиванка, плахта, пояс, чоботи, віночок або хустина) та чоловічого костюму (вишиванка, шаровари, кушак, шапка, чоботи).
Але основним елементом все-таки є вишиванка. Прекрасна половина має подбати і про красиві заплетені коси, прикрашені віночком, квітами чи, хоча б, стрічкою.
Сильна стать необов’язково має відрощувати оселедець на голові, хоча останнім часом мода на нього відновилася. А от вуса будуть справжньому козаку до лиця (можна й бутафорні).
Сучасна вечірка передбачає більш вільний стиль одягу, але у патріотичній тематиці. Вишиванку можна замінити білою сорочкою та поєднати її з джинсами. Свій український образ підкреслять жовто-сині аксесуари – браслети, амулети, прикраси та віночки. Можна і все вбрання обрати у вказаних кольорах. Креатив заохочується.
Святковий стіл
Єдине, чим не можна розділяти давнину та наш час, - це традиційні українські страви. Хіба можна відмовитись від голубчика чи холодцю? А горілочка, чорний хліб з тоненьким шматком сала та огірок – це ж класика!
Готуйте свої кулінарні шедеври за власними рецептами або спробуйте нові страви. Можна влаштувати конкурс господинь на найоригінальніше та найсмачніше їство.
На традиційних урочистостях подавати харчі до столу краще у глиняному посуді. Сервіровка сучасної вечірки має бути у загальному жовто-блакитному стилі. Для цього можна обрати серветки, скатертини, посуд та столові прибори відповідних кольорів.
Розваги
Найцікавіша частина вечору – конкурсна програма. Саме від неї залежать спогади, які лишаться у пам'яті гостей. Тут в нагоді стануть справжні козацькі розваги та дівочі забави.
Вдалих святкувань!