Історія свята 8 березня

04.03.2021

Весна – це сезон оновлення та пробудження природи, тому не дивно, що саме цей час року було обрано для святкування Міжнародного жіночого дня. Зараз 8 Березня прийнято всім представницям прекрасної статі дарувати сувеніри та подарунки, вручати розкішні букети квітів. Але так було не завжди, спочатку в це свято вкладалося більше політичного та соціального змісту.

Історія свята 8 березня - фото 1 | 4Party

Спробуємо розібратися, як з’явилося це свято, де, крім нас, його ще відзначають і що можна подарувати, крім класичних цукерок та букетів.

Що ми святкуємо 8 Березня

Зараз 8 Березня сприймається як свято всіх жінок. У цей день їм виявляють знаки уваги, дарують подарунки та звільняють від домашніх турбот. Звісно, хотілося б, щоб жінок цінували і дарували подарунки незалежно від дати в календарі, але 8 Березня – це єдиний день, коли це робиться на законних засадах. У цей день вітають усіх жінок без винятку. Мами, бабусі, дочки, онучки всіх вікових груп не повинні залишатися без уваги в таке свято. У цей день можна дарувати:

  • Квіти, вазони, квіткові композиції;
  • Цукерки, шоколад, торти;
  • Прикраси.

А можна створити для жінок святкову атмосферу, прикрасивши дім яскравими гірляндами та кульками або приготувати святкову вечерю. Зараз усі необхідні товари до свята 8 Березня легко придбати в магазині або замовити через Інтернет.

Що символізує 8 Березня

Міжнародний жіночий день спочатку задумувався як символ боротьби за рівноправність та повагу до праці жінок. З часом такі возвишені та ідейні поняття знецінювалися, і 8 Березня стало лише приводом вручати дамам подарунки, а не тільки до дня народження.

Історія виникнення свята

Зараз мало хто пам’ятає історію виникнення свята, а між тим першим поштовхом до появи особливої дати для жінок стали нью-йоркські забастовки соціалісток у 1909 р. Жінки виходили на вулиці з вимогою зрівняти оплату їхньої праці з чоловічою та надати можливість голосувати. Цю ідею підхопили соціалістки Німеччини, і вже наступного року всесвітньо відомі Клара Цеткін та Роза Люксембург на Женевській конференції закликали всіх учасників заснувати свято, яке б просувало ідею рівності прав обох статей. Через кілька років цей день почали відзначати і у нас, але тоді він проходив не так мирно і романтично, як зараз, а в супроводі протестних рухів та мітингів.

Історія свята 8 березня - фото 2 | 4Party

Радянська влада не дуже підтримувала досить агресивну форму проведення 8 Березня та загалом боротьбу за права представниць прекрасної статі, тому, починаючи з 30-х років, замість революційних поглядів почали прославляти материнство та жіночу красу, а з 1966 року цей день офіційно став вихідним.

В яких країнах 8 Березня – це свято

Наприкінці 70-х років країни-учасниці ООН вирішили обрати один день у році, коли всі будуть прославляти ідеї жіночої рівноправності та миру у всьому світі, звісно, цьому було надано 8 Березня. Незважаючи на це, державним святом він є далеко не у всіх країнах. Поряд із країнами пострадянського простору, зокрема з Україною, його відзначають у КНДР, у Китаї та навіть у Буркіна-Фасо.

Як святкувати 8 Березня цього року

Зараз у багатьох країнах закликають згадувати історію виникнення свята, а не зводити його до банального дарування букетів. Так, афганські чоловіки одягають бурки і виходять на протести на підтримку прав жінок. У індусів у цей день проходять акції на підтримку жертв насильства, які в цій країні не захищені ні на законодавчому рівні, ні суспільством. Основний меседж сучасного святкування – закликати до дії та привертати увагу. Причому заклик для кожного може бути свій. Наприклад, звернути увагу на ключові проблеми жіночого здоров’я або на різницю в заробітній платі між чоловіками та жінками.

Я хочу отримувати квіти та цукерки, відстаньте!

Незважаючи на сучасний тренд повернення до історії, багато представниць прекрасної статі не готові відмовитися від подарунків та приємних знаків уваги в цей день. Але це зовсім і не потрібно, адже саме для цього це жіноче свято – щоб вкладати в нього приємний для кожної жінки сенс. Хтось може ходити на мітинги та тим самим привертати увагу до важливих життєвих питань, а хтось просто хоче знаків уваги, любові та поваги до себе. І без сумніву, кожна жінка заслуговує на те, щоб її мрія здійснилася.

Товари зі статті
Основний розділ: 8 березня
Хіти продажу