Конкурси до Дня Народження для дітей різного віку
22.04.2025На День народження дитини відповідальним батькам потрібно подбати про подарунки, про частування та про те, чим розважити дітей на ДР. Від того, наскільки різноманітна та захоплююча розважальна програма, на 50% залежить атмосфера свята та враження, які залишаться у всіх його учасників. Розваги потрібно підбирати, насамперед, залежно від віку іменинника та його гостей.

Пропонуємо вашій увазі велику добірку конкурсів та ігор на День народження для дітей різного віку.
Дитячі конкурси 1-3 роки
Вигадуючи, чим розважити дитину у рік або в три, потрібно в першу чергу пам'ятати, що в такому віці малюки не можуть тривалий час концентрувати свою увагу на певному предметі або дії. З цієї причини ігри та конкурси для дитячого дня народження 2 роки повинні бути максимально простими та короткими.
Відмінною розвагою для малюків є хороводи. Традиційний для старшого покоління «Каравай» можна замінити на сучасну версію під назвою «Капуста». Всі гості не просто кружляють хоровод навколо іменинника, а закручуються навколо нього максимально близько до центру, а потім розкручуються. Все це проводиться під веселий та гучний музичний супровід. Перерахуємо ще варіанти того, чим розважити дитину 1,5 роки та максимум до 3 років:
- Кульки. Є безліч ігор із повітряними кулями. Найпростіший варіант - надути кульку для кожної дитини. Кульки підкидаються і малюкам потрібно зробити так, щоб кулі не торкнулися підлоги. Виграє той, чия куля найдовше ширяє в повітрі та не падає на підлогу. Перш, ніж розпочинати гру, потрібно переконатися, що в кімнаті немає зайвих предметів і гострих кутів. Ігри для дітей 3 роки на День народження повинні бути не лише веселими, а й максимально безпечними.

Малювання. Малювати можна на вулиці на асфальті або в будинку на мольберті. Для вуличного малювання можна використовувати різнокольорову крейду, для будинку – фарби або кольорові олівці. Запропонуйте маленьким гостям намалювати листівку для іменинника. Це цікаве заняття додатково розвиває творчі здібності дітей.
Пошук скарбу. Всі малюки люблять солодощі, тому, якщо ви не знаєте, як розважити дитину у 2 роки, просто запропонуйте йому знайти солодкі скарби, які ви попередньо сховали по всьому будинку, або на подвір’ї. Щоб допомогти у пошуках, малюку можна підказувати або намалювати цілу карту скарбів. Варіант з картою краще підходить діткам від 3 років.

Танці Танцювальні розваги люблять усі малюки. Важливо правильно підібрати музичний супровід. Він має бути веселим та заводним, але не надто гучним, щоб не налякати дітлахів. Можна влаштувати танці з мамами або татами, а також можна повторювати танцювальні рухи за ведучим свята.
Сюрприз під ковпаком. Розставте на столі святкові ковпачки і під кожен із них покладіть якийсь невеликий сувенір та солодощі. Запропонуйте малюкам вибрати ковпак, що сподобався.
Мильні бульбашки. Кожному учаснику гри видаються мильні бульбашки. Купити їх можна у будь-якому магазині дитячих іграшок чи святкової атрибутики. Всі одночасно надувають бульбашки. Перемагає той, хто надув найбільшу бульбашку. Кожному дається обмежена кількість спроб або 1 хвилина часу.
Оскільки до 3 років малюки ще не вміють адекватно сприймати програші, не варто влаштовувати дитячі конкурси на День народження у 3 роки, у яких перемагає лише один учасник. Щоб зберегти святкову атмосферу, найкраще влаштовувати спільні ігри та забави без визначення переможця. Якщо ж ви все-таки проводите конкурси для дітей у 3 роки, найкраще сказати в кінці, що перемогла дружба, а всім малюкам роздати заохочувальні призи.
Конкурси для дітей 3-5 років
У такому віці діти можуть концентрувати увагу на триваліший термін, при цьому вони дуже люблять активні та різноманітні розваги. Ось кілька варіантів, як розважити дитину 4 роки:
- Естафета для художників Всіх гостей поділіть на 2 команди. Кожній команді дайте чистий аркуш паперу. Ведучий називає тварину, яку треба намалювати. Складність гри в тому, що кожен учасник може намалювати лише одну частину тіла. Яка команда швидше завершить малювати тварину, чи зробить це найбільш креативно – та й переможе.
- Зіпсований телефон. Гра нашого дитинства. Всі діти стають у ряд. Ведучий нашіптує на вухо першому учаснику якесь слово. Той передає це слово наступному гравцю також пошепки на вухо. Останній учасник повинен сказати почуте слово вголос. Якщо воно збігається з тим, що говорив ведучий, він називає нове слово, якщо не збігається – ведучий стає звичайним гравцем.
- Їстівне-неїстівне. Діти стають півколом, а ведучий по черзі кидає їм м'ячик, називаючи різні предмети. Якщо називає їстівне, м'ячик треба ловити, якщо неїстівне відбивати. Виграє той, хто найменше помилявся.
- Музичний стілець. У центрі кімнати ставляться стільчики у коло, спинкам вони мають бути загорнуті у центр кола. Кількість стільців має бути на 1 менше, ніж учасників гри. Включається весела музика та гравці повинні бігати по колу навколо стільчиків. Щойно музика припиняється, гравцям потрібно кожному сісти на стільчик. Кому стільця не вистачило, вибуває з гри. Один стілець забирається з кола і знову вмикається музика. Виграє той, хто сяде на останній стільчик. Гра розвиває спритність, сміливість та уважність.

Знайди мене. Одному з дітей зав'язують очі - він має знайти та спіймати суперника, який постійно нагадує йому, де він перебуває. Підказувати можуть і дорослі, кажучи “гаряче/холодно”, але тоді об'єкт, якого розшукують, повинен залишатися на одному місці. Таким чином, іменинник може шукати і гостей і подарунок.
Піньята. Традиційна мексиканська забава прижилася й у нас. З картону та кольорового паперу робиться порожня фігура, всередину якої кладуться солодощі та маленькі сувеніри. Піньята підвішується на мотузці в центрі кімнати або на дереві. Імениннику зав'язують очі і дають до рук спеціальну битку. Він щосили намагається влучити по піняті та розбити її. Якщо у іменинника це не виходить, йому можуть допомагати гості, які потім разом з винуватцем урочистостей збиратиму солодощі, що випали з розбитої піньяти. Також купити святкову піньяту можна в Інтернет-магазині 4party.

Якщо конкурси для дитячого дня народження 3 роки не повинні закінчуватися перемогою одного, щоб дітки не засмучувалися і не плакали, то у віці 4-5 років вже можна проводити розваги, в яких у дітей розвиватиметься дух суперництва та зароджуються лідерські якості. Конкурси для дітей 4 роки можуть бути такими:
- хто швидше вгадає предмет. Ведучий описує предмет, а діти відгадують, що таке. Перемагає той, хто найбільше вгадав предметів;
- хто найшвидше знайде предмет. Ведучий розповідає про предмет і підказує, де він захований. Перемагає той, хто першим знайде загаданий предмет;
- хто швидше присяде. Кожній дитині лунає стрічка або хустка різного кольору. Коли ведучий називає якийсь колір, дитина з хусткою цього кольору має сісти. Хто помилився і присів не в свою чергу, або зазіхався і пропустив свій колір - вибуває з гри.
Дитячі конкурси на День народження 4 роки – це не просто розвага, а ще й можливість розвинути спостережливість, уяву, швидкість реакції та дрібну моторику.
Дитячі конкурси 5-7 років
Для цієї вікової групи важливо підбирати не тільки максимально активні ігри, а й розваги, що розвивають координацію рухів, логіку та мислення.

Почати можна з традиційної гри "Море хвилюється". Ведучий стає у центрі кімнати. Діти бігають навколо нього, поки він каже фразу: «Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три! Морська фігура на місці замри!». Діти завмирають у якійсь позі. Дитина, до якої торкнеться ведучий, має зобразити рух якоїсь морської істоти. Інші при цьому не повинні рухатися. Якщо малюк, якого не чіпав ведучий, почне рухатися, він програв. Той, чий рух найбільше сподобався ведучому, займає його місце.
Є й інші веселі розваги для дітей 5-7 років:
- Цифрова дискотека Вмикається музика, діти під неї танцюють. Музика різко вимикається, і ведучий називає цифру від 1 до 5. Діти повинні об'єднатися в групи, що складаються з кількості людей, яку назвав ведучий. Той, хто не потрапив до жодної групи, вибуває, а дискотека починається заново.
- Твістер. Для цієї гри потрібно підготувати поле з різнокольоровими колами і стрілку, що обертається, яка буде показувати на коло якого кольору ставити ногу або руку. Готову гру «Твістер» зараз можна купити у будь-якому магазині святкової атрибутики. Ця гра подобається не лише дітям, а й дорослим.

Фант. Щоб було веселіше, кожен з учасників гри має сам придумати завдання та написати його на папірці. Усі завдання мають бути веселими та не надто складними. Папірці складаються в капелюх або невелике цебро. Після цього кожен гравець по черзі дістає фанти та виконує вказані в них завдання.
Фанти №2. Є ще один варіант цієї гри, коли в капелюх кладуться речі кожного з учасників гри. Завдання вигадує ведучий, а потім витягає з капелюха певний предмет. Кому належить ця річ, той і виконуватиме озвучене раніше завдання.
Солодка естафета. Усіх діток розділіть на 2 команди. В одному кінці кімнати поставте 2 столи, на них помістіть по вазі, заповненій цукерками. Обидві команди вишиковуються в шеренгу. Першим дітям у кожній з шеренг дається пластиковий стаканчик. По команді вони підбігають до вази, наповнюють її цукерками, затискають склянку між колінами та біжать назад до своєї команди. Цукерки висипають у порожню вазу та передають склянку наступному члену команди. Перемагає команда, яка першою перенесе всі цукерки з вази на свій бік.
5-7 років - це вік, коли діткам ще цікаво грати з повітряними кулями. Якщо маленьких гостей на Дні народження багато і дозволяє простір, можна розділити їх на 2 команди та влаштувати домашній футбол, у якому замість м'яча буде повітряна куля.
Конкурси для дітей 7-10 років
У 7-10 років діти більше читають та активно розвиваються інтелектуально. Це саме той вік, коли можна проводити вікторини у стилі «Брейн-ринг» чи «Що? Де? Коли?». Запитання можна підготувати на тему географії, цікавих фактів про тварин або про цікаві моменти з життя винуватця урочистостей.

Відмінною розвагою стане гра «Крокодил». Ведучий показує тварину, а всі гравці повинні її відгадати. Також можна ускладнити гру та предмети не лише показувати, а розповідати про них, не називаючи назви, або малювати на аркуші паперу.
Всім досить насміятися допоможе гра «Чарівні слова». Суть гри полягає в тому, що кожен на папірці пише будь-яке смішне чи незвичайне слово. Потім по черзі з капелюха гості тягнуть папірці і їм потрібно вигадати привітання для іменинника з використанням вказаного там слова. Побажання будуть не просто оригінальними, а насправді кумедними.
Ще одна смішна гра – "Обід кротів". Діти розбиваються на пари. Кожному учаснику дається тарілка з манною кашею чи картопляним пюре. Завдання: нагодувати свого партнера. Ведучий стежить за тим, хто швидше згодує кашу. Після цього пов'язки знімаються і всі весело сміються, бо навряд чи хтось із кротів залишиться чистим. Важливо перед початком цієї гри переодягнути учасників у одяг, який не шкода забруднити.
Завершити свято для дітей 7-10 років можна святковою дискотекою з мильними бульбашками, паперовим шоу або блискучою мішурою. Головне підібрати веселий та актуальний для дітей музичний супровід.
Дитячі конкурси 10-12 років
У початковому підлітковому віці дітей набагато складніше зацікавити конкурсною програмою. Бажано продумати програму так, щоб вона була динамічною, кидала учасникам виклик та була у трендовій тематиці. У цьому віці діти точно оцінять конкурси із серіалу «Гра в кальмара», гру в стилі «AmongUs», «Мафія», або «Аліас».

Для підлітків чудовим варіантом розважальної програми можуть стати квести. Ви можете придбати готову квест-коробку, самостійно розмістити завдання вдома відповідно до інструкції або замовити гру у квест-румі. Зараз є багато квест-кімнат для дітей різного віку та різних рівнів складності. Квест дозволить згуртувати команду іменинника та його гостей.
Який би варіант розважальної програми ви не обрали для своєї дитини, пам'ятайте, головне, щоб їй було весело та цікаво. А якщо іменинник буде задоволений святом, значить, всі докладені зусилля виправдані!